
Vona-Gődér Krisztina, a Közönségkapcsolati csoport munkatársa, aki több mint két évtizede erősíti a Verseghy Könyvtár csapatát. Sokoldalú könyvtáros, számos munkaterületen kipróbálta magát és helyt állt.
Ebben az évben sikeresen járt azon az úton, amit néhány éve elkezdett. Példaértékű, ahogy munkakörét felépítette és folyamatosan fejleszti. Nagyon sok munkája van abban, hogy a Verseghy Ferenc Könyvtárban színvonalas programok legyenek. Fáradhatatlanul keresi meg az ismert embereket, a témák szakértőjét, invitálja őket előadások tartására. Felkészült és figyelmes a hozzánk érkező vendégekkel. Szervezi a Verseghy Könyvtár kiállításait, könyvbemutatóit, melyeknek háziasszonya és moderátora is. 2025-ben kiteljesedett ebben, igazi beszélgetőtársa lett vendégeinknek: Debreczeni Ildikó, Palotás Petra, Ugron Zsolna, csak néhányan a sorból. Nagy elhivatottsággal vezeti a Lady’s Clubot, támogatva ezen programokkal a nőket, a munkatársakat és olvasóinkat egyaránt.
Kitelepülések stabil stábtagja, a könyvtár és a YouTube kampányfilmek arca, aki méltón és szakmai elhivatottsággal képviseli intézményünket. A Páros ösvényben állandó beszélgetőtársa szakértő vendégünknek. A Belső hírlevél egyik rovatvezetője, ahová rendszeresen készít könyvajánlókat. Ha kell, maga kézbesíti a rendezvények szóróanyagát, fuvarozza a vendégeket.
Kedves, nyitott, érdeklődő személyisége sokakat vonz be az intézménybe. A látogatókhoz mindig van egy kedves szava, akik így szívesen látottnak és fontosnak érzik magukat. Rendszeresen ápolja a kapcsolatot a nyugdíjas kollégákkal is. Színfolt a szürke hétköznapokban.
Teherbírása, sokoldalúsága, megújulásra és az élethosszig tartó tanulásra való igénye példa lehet a többi munkatárs számára.

